Adventní zájezdy na vánoční trhy


V předvánoční době se mnozí lidé zúčastňují adventních zájezdů spojených především s návštěvou vánočních trhů. Na nich se sice dají zakoupit i vánoční dárky, potraviny a dekorace, ale především jde o neopakovatelnou atmosféru, která člověka svátečně naladí a v přicházejícím vánočním shonu dodá spokojenost a klid. Vánoční trhy se konají ve většině velkých i malých měst. U nás patří k nejnavštěvovanějším vánoční trhy v Praze a adventní trhy v Brně. Populární a známé jsou i ty v Ostravě a v Plzni.

Proč se vydat na adventní trhy

Trápí vás předvánoční stres, nemáte dárky, uklizeno a máte pocit, že nic nestíháte? V tom případě je nejvyšší čas zastavit se a uvědomit si, že tyto svátky mají být především oslavou spokojenosti, klidu a pohody. Vezměte rodinu a přátele a vyrazte na vánoční trhy a nasajte tu správnou adventní atmosféru. Při popíjení vánočního svařáku a ochutnávání typických dobrot, rozhovoru s přáteli, poslechu koled a nákupu vánočních dekorací nebo drobných dárečků si odpočinete a získáte sílu a inspiraci.

Adventní trhy, které opravdu stojí za to

Staroměstské náměstí v PrazeSnad nejznámější vánoční trhy u nás se konají v Praze na Staroměstském náměstí. Nenajdete zde pouze stánky s pochutinami a nápoji, ale také ukázky historických řemesel. Zakoupit můžete také originální vánoční dekorace, ozdoby, perníky i dárky. V Praze se konají trhy i na Václavském náměstí. Adventní trhy s dlouhou tradicí nabízí i Brno – řemeslnický jarmark, občerstvení s vánočním svařákem a regionálními dobrotami, možnost předvánočních nákupů a bohatý doprovodný program najdete právě na vánočních trzích Brno. Také ostravské vánoční trhy a plzeňské nabízejí jak klasiku, tak akce se svátky spojené a navíc i podniky charitativního rázu.

Vánoční trhy v zahraničí jsou přitažlivé

Velmi atraktivním cílem adventních zájezdů jsou i vánoční trhy v zahraničí. K nejproslulejším patří Vídeň, jejichž dominantou je katedrála sv. Štěpána. Vídeňské vánoční trhy se konají i na dalších místech a jsou tematicky členěné. Najdete zde vídeňské speciality jako Sachrův dort či vídeňský punč. Atrakce, pochoutky, stánky s nejrůznějším vánočně zaměřeným zbožím a hlavně slavnostní a uvolněná atmosféra okouzlí každého návštěvníka. Hojně navštěvované jsou tradiční vánoční trhy v Drážďanech. Jejich specialitou je obří štóla a štólové procesí, největším trhem je Striezelmarkt, kde lze ochutnat specialitu – svařené bílé saské víno s klasickými druhy klobás a nakoupit typické krušnohorské výrobky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *