Adventní kalendář pro děti i dospělé


adventni-kalendarDoba čekání na Štědrý den může být především pro děti nekonečná. Toto dlouhé čekání zpříjemní adventní kalendář, který pomáhá odpočítávat dobu adventu. Má 24 políček, ve kterých je ukryta sladkost nebo překvapení pro každý den a končí Štědrým dnem. Dnes si může nejen papírovou podobu zakoupit každý, ale historie adventního kalendáře byla pestřejší. Jednalo se o ručně vyrobené kusy, z nichž některé měly i vysokou uměleckou hodnotu. První exemplář je znám z poloviny 19. století, verze s otevíracími dvířky pochází až z 20. století.

Adventní kalendář zpříjemní dětem čekání na Ježíška

Na štědrovečerní nadílku se nejvíce těší děti, které rodičům neustále kladou otázku, kdy už Ježíšek přinese dárky. Adventní kalendář pro děti s odpočítáváním pomůže, dítě přesně vidí, jaká doba ho ještě čeká. Oblíbené jsou ty se sladkostmi, zvláště s kvalitní čokoládou, např. populární vánoční kalendář Kinder nebo Milka. Jinou, o poznání dražší, ale za to trvalejší verzí je Lego adventní kalendář nebo adventní kalendář Schleich s částmi stavebnice nebo figurkami.

Jak vyrobit vánoční kalendář

Zcela originální adventní kalendář si lze vyrobit i doma. Šikovná švadlenka jistě dokáže zhotovit kapsář s kapsičkami v různých tvarech, podobně lze postupovat u papírového. Vzhled je omezen pouze kreativitou tvůrce. Inspirovat se lze již existujícími výtvory, sladké verze mohou napodobit vánoční kalendář Milka nebo vánoční kalendář Kinder, domácí výrobky obsahující hračky najdou svůj vzor třeba v adventním kalendáři Lego nebo adventním kalendáři Schleich.

Vánoční kalendář potěší dospělé i mazlíčky

Adventní kalendář pro dospělé zakoupíte běžně v obchodech. K nejpopulárnějším patří alkoholový kalendář nebo čokoládový vánoční kalendář Lindt s čokoládou nejvyšší kvality. Doma vyrobené kalendáře však mohou být mnohem originálnější a ukrývat opravdová překvapení pro každý den. V čase adventu se nezapomíná ani na zvířecí přátele – i ty potěší drobný pamlsek či hračka. K dostání jsou dokonce i adventní kalendáře pro psy, pro kočky nebo dokonce i pro hlodavce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *