Santa Claus

Santa Claus je tradiční vánoční osoba, která hodným dětem přináší dárky. V různých zemích může být označován odlišně jako Otec Vánoc nebo Mikuláš. Přichází buď o Štědrém večeru, nebo na svátek Mikulášův 6. prosince. Je zobrazován jako starší kulatý muž s bohatým bílým vousem a v červeném oblečku a čepici s bílým lemováním a s černými botami. Přes břicho mívá široký černý pásek. Podle mýtů žije daleko na severu, v krajině věčného sněhu a ledu. Může tak být myšlena oblast severního pólu nebo Laponsko. Příjezd Santy se odlišuje podle tradic jednotlivých národů, například Santa americký rozváží dárky na saních, které táhnou létající sobi, a do domu vnikne komínem. Děti si proto chystají punčochy na dárky na krbové římsy. Zbytek dárku je pak umístěn pod stromkem. V jiných zemích dárky rozdává Ježíšek, Děda Mráz a další vánoční postavy.


Jmenovka se Santa Clausem náhled

V tomto článku si představíme další grafické vánoční jmenovky určené ke stažení a vytisknutí na běžný nebo samolepící papír. Opět se jedná o černobílou verzi, která je tak vhodná i pro starší tiskárny nebo pro případ došlého barevného inkoustu. Vytištěné jmenovky lze nalepit na vánoční dárky nebo je přidělat jiným způsobem – sponkou, mašlí nebo provázkem.

Vánoční omalovánka k vytisknutí

Nemohou se vaše děti dočkat štědrého večera? Potřebujete připravit štědrovečerní večeři a nemáte klid? Zkuste děti zabavit omalovánkami k vytištění. Vyberte si některý z vánočních motivů, vytiskněte jej na papír a nechte je děti vybarvovat.

Černobílý Santa Claus

Nechce se vám utrácet za jmenovky na dárky v papírnictví? Pokud je odpověď kladná, tak v tomto článku naleznete řešení problému. Přinášíme vám další várku vánočních jmenovek na dárky. Tentokrát se jedná o černobílou – ekonomickou verzi – pro ty, kteří mají černobílou tiskárnu nebo jen chtějí šetřit barvou.

Santa Claus

Balíte vánoční dárky na poslední chvíli a zjišťujete, že vám chybí jmenovky? Obchody jsou zavřené, co teď? Pokud máte běžnou tiskárnu, není třeba propadat panice, máme pro vás tip. V tomto článku vám představíme barevné vánoční jmenovky, které jsou zdarma ke stažení a vytisknutí na domácí tiskárně na samolepící nebo běžný papír.