Vánoční samolepky a jmenovky zdarma k tisku


Jmenovka se Santa Clausem náhledV tomto článku si představíme další grafické vánoční jmenovky určené ke stažení a vytisknutí na běžný nebo samolepící papír. Opět se jedná o černobílou verzi, která je tak vhodná i pro starší tiskárny nebo pro případ došlého barevného inkoustu. Vytištěné jmenovky lze nalepit na vánoční dárky nebo je přidělat jiným způsobem – sponkou, mašlí nebo provázkem.

Jmenovka se Santa Clausem

Pokud fandíte západnímu Santa Clausovi namísto Ježíška, bude se vám tato jmenovka líbit. Jejím ústředním motivem je Santa držící papír/pergamen na který můžete dopsat jméno pro koho je dotyčný dar určen. Pokud potřebujete vytisknout pouze jednu vánoční jmenovku, vyberte si následující obrázek. Pakliže chcete máte víc dárků, doporučujeme zvolit další obrázky – aršíky.

Vánoční jmenovka k vytisknutí

Vánoční jmenovky k tisku

Druhá varianta obsahuje 25 nevyplněných jmenovek určených k vytištění na papír formátu A4. Dle vaší zručnosti máte na výběr dva způsoby vyplnění jmen. Pokud máte krasopisné písmo, doplňte jména na vytištění papír pomocí tužky, pera, propisovačky, fixu apod. Jestliže si však spíše rozumíte z myší a klávesnicí, než z psacími potřebami, tak nejprve obrázek stáhněte a jména vyplňte v grafickém editoru. Tuto variantu doporučujeme i v případě, že máte opravdu hodně dárků – tisk vám ušetří čas. Ruční oslovení je víc osobní, počítačový nápis může být efektnější, záleží proto jen na vás, jakou variantu si zvolíte.

Vánoční jmenovka

Předvyplněné samolepky k vytištění

Pokud ani dobře nepíšete, ani neumíte s počítačem, nebo jen na to nemáte čas, můžete zkusit třetí verzi. Ta obsahuje 15 předvyplněných obecných oslovení jako je táta, máma, teta, děda, babička, strýc, syn, dcera, maminka, tatínek, hodný kluk nebo hodné malé děti. Na tomto listu je i 10 nevyplněných políček k ručnímu doplnění.

Vánoční jmenovka se jmény

Jmenovky pro všechny blízké

Nezapomněli jste na někoho s vánočním dárkem? Dárky s našimi samolepkami můžete dát prakticky komukoliv – malým dětem, miminku, zaměstnanci, šéfovi, učiteli, učitelce, žákům, psovi, kočce, kamarádovi, kamarádce atd.

Doporučení pro tisk

Vytisknout jmenovky na dárky není vůbec nic složitého. Měl by to zvládnout i začátečník (co se týče práce s PC). Jistá obezřetnost je však na místě, zvláště v případě, že tisknete na speciální drahý papír (samolepící papír, fotopapír, obecně papíry s vyšší gramáží) nebo má vaše tiskárna drahý provoz (levné inkoustové tiskárny).

Naše tipy:

  • Aršíky s jmenovkami je vhodné tisknout na papír formátu A4. Rozlišení tisku by mělo být 300 a více DPI.
  • Využijte možnosti náhledu před tiskem. Dejte si pozor, aby obrázek nebyl oříznutý, aby nepřesahoval na další stránku a aby byly správě zvolené okraje.
  • Pokud je vaše tiskárna umožňuje, zvolte černobílý tisk.
  • Vánoční jmenovky nejvíce vyniknou na kvalitním papíru. Můžete zkusit fotopapír, čtvrtku.
  • Dobrou volbou je tisk na samolepící papír, resp. štítky.
  • Jednotlivé obrázky lze oddělit pomocí řezačky papíru, nože či nůžek.
  • Do jmenovky udělejte dírku a připevněte pomocí stužky nebo provázku k dárku
  • Samolepku můžete nalepit přímo na balící papír. Buď použijte speciální samolepící papír nebo lepidlo.
  • Buďte kreativní, jmenovky lze libovolně upravovat. Vyrobte si vlastní verzi. Při použití se neomezujte jen na dárky, ale jmenovky můžete použít např. u vánočního stolu k vytvoření zasedacího pořádku.

Motiv obrázku pochází ze stránek www.openclipart.org.  Je tedy dostupný zadarmo jako tzv. public domain. Proto lze obrázek dále zdarma šířit a libovolně upravovat bez dalších povinností. Přesto potěší, pokud uvedete odkaz na tyto stránky.

Přejeme šťastné a veselé Vánoce a bohatého Ježíška!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *