Jmenovky na vánoční dárky se Santa Clausem


Černobílý Santa ClausNechce se vám utrácet peníze za jmenovky na dárky v papírnictví? Pokud je odpověď kladná, tak v tomto článku naleznete řešení problému. Přinášíme vám další várku vánočních jmenovek na dárky. Tentokrát se jedná o černobílou – ekonomickou – verzi pro ty, kteří mají černobílou tiskárnu nebo jen chtějí šetřit barvou.

 

Černobílá jmenovka k tisku se Santou

V Česku sice roznáší dárek Ježíšek, nicméně popularita západního Santy Clause stále roste. Pokud již u vás nosí dárky Santa, tak pro vás bude tato jmenovka vhodná. Jedná se úmyslně o černobílou variantu vhodnou k tisku na černobílé tiskárně. Dnes je sice většina domácích tiskáren barevná, jenže se často stává, že barva dojde k ten nejhorší možný okamžik – třeba na Štědrý den. Nehledě na to, že černobílý tisk je obvykle o dost levnější. Můžete sice vytisknout klasickou vánoční jmenovku v odstínech šedi, ale výsledek není vždy optimální. Černobílá jmenovka „z výroby“ je proto nejlepší variantou. Jednoduchý – retro motiv – potěší i ty, kteří nemají rádi přeplácané kýčovité vánoční motivy.

Na výběr zase přinášíme osvědčené tři verze. Začínáme se samotnou prázdnou jmenovkou. S ní můžete dále libovolně pracovat – doplnit oslovení (jméno) obdarovávaného, zvolit vlastní měřítko, počet obrázků na jednu vytištěnou stránku apod. Po kliku na náhledový obrázek se vám otevře jmenovka ve vysokém rozlišení v novém okně webového prohlížeče.

Černobílá jmenovka se Santa Clausem k vytištění

Černobílé jmenovky se Santa Clausem k vytisknutí

Pokud neumíte nebo nechcete ztrácet čas s úpravami předchozí jmenovky, můžete využít připraveného aršíku 25 nevyplněných jmenovek. Ty doporučujeme vytisknout na papír formátu A4 a poté rozřezat na řezačce nebo opatrně pomocí nůžek. Nestahujte obrázek z této stránky, otevřete jej v novém okně a stáhněte jej odtamtud.

25 jmenovek na vánoční dárky k vytisknutí

Samolepky se jmény na dárky k vytištění na domácí tiskárně

Třetí variantou je aršík z předcházející varianty doplněný o jména a nejčastější oslovení. Neumíte-li hezky psát a zároveň vám uvedená oslovení/jména vyhovují, zvolte tuto verzi. Kromě patnácti předvyplněných jmenovek je zde i deset prázdných jmenovek. Ty můžete vyplnit buď tužkou po vytištění, nebo je vyplňte ještě před tiskem v nějakém grafickém editoru. Nemusíte používat drahý a složitý Adobe Photoshop – stačí vám ten nejprimitivnější bitmapový editor jakým je třeba Malování v systému Microsoft Windows. Klikněte na obrázek pro zobrazení ve kvalitě určené pro tisk.

25 černobílých jmenovek na vánoční dárky s předvyplněnými osloveními

Tipy pro lepší tisk

Tisk jmenovek není žádnou vědou, přesto je dobré dávat si pozor na některé věci. Špatné nastavení tiskárny vám může znehodnotit vytisknutý papír a zbytečně si vyplýtváte barvu.

Naše doporučení:

  • Aršíky jmenovek jsou určené k vytisknutí na papír formátu A4 v rozlišení 300 DPI.
  • Před tiskem využijte náhledu k tisku. Ověřte si, že jmenovky jsou na jedné stránce a nepřetékají na další stránky.
  • Ověřte si správnou velikost okrajů a nevyplněné záhlaví a zápatí.
  • Zvolte černobílý tisk ve vyšší kvalitě.
  • Doporučujeme nepoužívat klasický kancelářský papír, ale silnější papír s vyšší gramáží – „čtvrtku“, fotopapír apod.
  • Můžete zvolit samolepící papír a jmenovky potom nalepit přímo na balící papír.
  • Na rozdělení jmenovek použijte řezačku papíru nebo nůžky.
  • V jednotlivých jmenovkách udělejte dírky pomocí děrovačky. Poté je mašličkou přivažte k dárku.

Původní obrázek jmenovky pochází ze stránek www.openclipart.org kde je dostupný úplně zdarma jako public domain.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *