Etikety a samolepící jmenovky na vánoční dárky zdarma k tisku


Etikety a samolepící jmenovky na vánoční dárky zdarma k tisku

Přinášíme další grafické vánoční etikety, samolepící nálepky, cedulky, štítky, resp. popisky na vánoční dárky určené ke stažení a k tisku na samolepicí nebo obyčejný papír. Vytištěné štítky lze nalepit přímo na balící papír, ve kterém máte zabalen dárek, případně jej můžete připevnit jiným způsobem – provázkem, sponkou či stužkou.

 

Vánoční jmenovka se Santa Clausem

Níže naleznete jmenovku na vánoční dárky se Santa Clausem. Tuto cedulku můžete vytisknout na běžné barevné inkoustové nebo laserové tiskárně. Doporučujeme tisk na papír s vyšší gramáží – na čtvrtku nebo fotopapír. Můžete samozřejmě zvolit i běžný kancelářský papír nebo samolepicí papír.

Vzhledem k motivu populární postavičky je tato cedulka určena především na dárky pro děti, které ocení veselé zpracování námětu a jeho barevnost.

První z obrázků je určen především k dalšímu zpracování. Můžete měnit jeho velikost a měnit v něm text.

Etiketa a samolepící jmenovka na vánoční dárek zdarma k tisku
Po kliknutí na jmenovky se vám obrázek otevře v novém okně prohlížeče

Vánoční nálepky a samolepky k vytištění

Tato varianta obsahuje 25 prázdných jmenovek k vytisknutí na papír formátu A4. Máte na výběr dva způsoby vyplnění jmen, a to v závislosti na vaší zručnosti. Pokud máte krasopisné písmo, doplňte jména na vytištěný papír pomocí tužky, pera, propisovačky, fixu apod. Jestliže si spíše rozumíte s klávesnicí a myší než s psacími potřebami, pak obrázek stáhněte a jména doplňte v bitmapovém grafickém editoru. Tuto variantu doporučujeme i v případě, že máte opravdu hodně dárků – tisk vám ušetří čas. Ručně psané oslovení je osobní, počítačový font zase efektnější. Je jen na vás, kterou variantu zvolíte.

Etikety a samolepící jmenovky na vánoční dárky zdarma k tisku
Po kliknutí na jmenovky se vám obrázek otevře v novém okně prohlížeče

Závěr a tipy pro tisk štítků

Tisk cedulek není rozhodně složitý, přesto je dobré postupovat pomalu a pečlivě. Zbrklé tisknutí vám může znehodnotit vytištěný papír a zbytečně si vyplýtváte drahý inkoust v cartridge.

Doporučujeme:

  • Aršíky s etiketami jsou vhodné k tisku na papír formátu A4 v rozlišení 300 DPI.
  • Před tiskem využijte volby náhled k tisku. Ověřte si, zda jsou všechny cedulky na jedné stránce a nenacházejí se na dalších stránkách.
  • Zkontrolujte velikosti okrajů, odstraňte zbytečné texty (automaticky přidaný název souboru, datum apod.), které se mohou objevit v záhlaví a zápatí stránky. Velké okraje a texty mohou zmenšit vlastní obrázek.
  • Zvolte barevný tisk ve vyšší nebo nejvyšší kvalitě.
  • Klasický kancelářský papír příliš nedoporučujeme, i když i ten v nouzi stačí. Silnější papír s vyšší gramáží („čtvrtka“, fotopapír) je však lepší volbou.
  • Pro některé účely jsou nejvhodnější speciální samolepicí papíry. Doporučujeme samolepicí bílé papíry značky SIGMA. Tyto papíry formátu A4 se vyrábějí v několika verzích s různým počtem jednotlivých etiket na stránce. Zručnější z vás si mohou obrázky upravit tak, aby byl tisk proveden přesně do malých nálepek. Není pak nutné nic stříhat, je možné rovnou lepit samolepky na dárky, což ušetří čas.
  • Pro oddělení jednotlivých jmenovek z archu použijte řezačku papíru, případně nůžky.
  • Nechcete-li jmenovky lepit, udělejte do nich dírky pomocí děrovačky. Poté je provázkem, drátkem nebo stužkou připevněte k dárku nebo k dárkové tašce.
  • Dárkové tašky jsou vhodné pro ty, které nebaví balení dárků do papíru, necítí se na to dostatečně talentovaní nebo tím zkrátka nechtějí trávit celé hodiny.
  • Etiketa vytištěná ve větší velikosti též dobře poslouží jako malé přáníčko.

 

Autor obrázku: José Augusto Camargo

Zdroj: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *