Když zavládne vánoční atmosféra


Vánoční atmosféra, to není jen vůně cukroví a vzorně uklizený domov, ale také vánoční výzdoba a nejrůznější vánoční dekorace. Vánoční zdobení se dotýká nejen interiéru, ale také vnějšku našich obydlí a nejbližšího okolí. Není vždy nutná velká investice. Mnohé vánoční dekorace si můžeme sami vyrobit. Pokud do této práce zapojíme celou rodinu, zvláště děti, budu mít vánoce to pravé kouzlo pro všechny zúčastněné i jejich okolí.

Typické vánoční dekorace

Sněhulák - vánoční dekorace na stůlVánoční stromek, adventní věnec a nejrůznější ozdoby se vyskytují takřka ve všech domácnostech. Oblíbená je také výzdoba oken. Zde se vyplatí domácí výroba vánoční dekorace v podobě truhlíků s chvojím, vánočními hvězdami, sněhuláky, vánočními koulemi a podobně. Tím však vánoční výzdoba nekončí. Pořídit můžete například vánoční pytlíky, vánoční ponožky, adventní kalendáře, v ložnici vynikne vánoční povlečení a jistě použijete i některé vánoční dekorace na stůl. Adventní svícen by zde určitě neměl chybět. Součástí mnoha dekorací jsou vánoční svíčky. Preferujete-li přírodní materiály, nezapomeňte, že výroba vánoční dekorace z včelího vosku může k celkové atmosféře klidu a pohody výrazně přispět.

Kouzelné vánoční osvětlení

Vánoční ozdoby - koulePro dobu vánoční jsou příznačná výrazně osvětlená města, domy i jednotlivá okna. Vánoční světýlka rozzáří i jinak tmavá a neútulná místa, bohatá nabídka vánočního venkovního osvětlení výrazně rozšířila možnosti této oblíbené vánoční výzdoby. Mnohé domy zkrášlují led vánoční řetězy venkovní nebo vánoční venkovní osvětlení, v bytech se používají především vánoční osvětlení do oken či různě tvarovaná vánoční světýlka. V zahradách září do noci rozmanité svítící dekorace, ozdobné stromy a keře lze rozzářit pomocí led vánočních řetězů venkovních. Mnozí lidé dokonce soutěží se sousedy o to, kdo bude mít nejhezčí vánoční osvětlení do oken nebo největší množství vánočních svítících dekorací venkovních.

Co patří k Štědrovečerní tabuli

Při plánování důležitých vánočních událostí nelze zapomenout ani na štědrovečerní pokrmy a stůl. Vánoční dekorace na stůl podléhají módním trendům, ale každý by měl vycházet z vlastního vkusu. Vánoční dekorace na stůl, to jsou především vánoční ubrusy a prostírání. A chcete-li být opravdu styloví, dopřejte vánoční povlečení i svým židlím. Ve stejném stylu pak zvolte i vánoční ubrusy a vánoční prostírání. Další vánoční dekorací na stůl mohou být držáky na ubrousky, zdobené větvičky a vánoční svíčky a také samozřejmě nádobí. Miska s lodičkami z ořechů na jednoduchém vánočním prostírání působí také velmi efektně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *