Sněhulák

Sněhulák je figura ze sněhových koulí, která by měla připomínat postavu člověka. Sněhové koule bývají nejčastěji tři a skládají se od největší po nejmenší. Poslední koule tvoří hlavu, která se tradičně zdobí uhlím, mrkví a místo vlasů a klobouku se používá hrnec. Na boku mohou být připevněny ještě dvě menší koule, připomínající ruce. V nich drží koště. Někdy se zobrazuje také s šálou na krku. Koule pro stavbu je potřeba pevně uválet, aby dobře držely tvar. Někdy se sněhulák vyváří z velké hromady sněhu, která se do definitivní podoby opracovává. Sněhulák je klasickou zimní figurou již od dávných dob, jeho existence je písemně doložena od 16. století. Stavbu těchto figur si oblíbily zvláště děti. Motiv sněhuláka lze najít na vánočních přáních nebo jako dekorace na vánočních stromcích či jako součást další výzdoby. Velmi populární je například sněhulák Olaf z pohádky Ledové království.


Vánoční omalovánka k vytisknutí

Nemohou se vaše děti dočkat štědrého večera? Potřebujete připravit štědrovečerní večeři a nemáte klid? Zkuste děti zabavit omalovánkami k vytištění. Vyberte si některý z vánočních motivů, vytiskněte jej na papír a nechte je děti vybarvovat.

Vánoční tapeta na plochu PC

Vánoční dekorace nemusí mít vždy fyzickou podobu ve formě ozdob, svíček, věnců apod. V době počítačů a chytrých telefonů lze mít i virtuální vánoční výzdobu. Ostatně do monitoru počítače nebo telefonu se často díváme mnohem častěji než na ozdobený vánoční stromeček kdesi v rohu obývacího pokoje. V tomto článku přinášíme několik desítek vánočních tapet na plochu počítače nebo mobilu.

Vánoční ozdoby - koule

Vánoční atmosféra, to není jen vůně cukroví a vzorně uklizený domov, ale také vánoční výzdoba a nejrůznější vánoční dekorace. Vánoční zdobení se dotýká nejen interiéru, ale také vnějšku našich obydlí a nejbližšího okolí. Není vždy nutná velká investice. Mnohé vánoční dekorace si můžeme sami vyrobit. Pokud do této práce zapojíme celou rodinu, zvláště děti, budu mít vánoce to pravé kouzlo pro všechny zúčastněné i jejich okolí.