Vánoční výzdoba má mnoho podob


Na vánoční výzdobu vynakládáme každý rok velké množství finančních prostředků, ale ani se značnými náklady se nám nemusí podařit docílit té správné atmosféry. Cílem výzdoby přece není nejelegantnější a nejmódnější prostředí, ale klid, pohoda a spokojenost, které k Vánocům patří. Těch lze dosáhnout i  vlastnoruční výrobou, třeba  vánočními ozdobami z papíru, vánočními ozdobami z korálků, papírovými řetězy, vánočními ozdobami z filcu, řetězy, vánočními ozdobami z těstovin, lesklými třásněmi, vánočními ozdobami z látky, vánočními ozdobami z patchworku, vánočními koulemi či vánočními ozdobami z keramiky. Tuto výzdobu často zhotovují děti a jistě ocení jejich výrobu ve spolupráci s rodiči.

Vánoční stromek – umělý nebo přírodní

Vánoční stromečekV mnohých rodinách se bouřlivě řeší hlavní vánoční dekorace – vánoční stromeček. Předmětem sporu je volba mezi umělým vánočním stromem a přírodní variantou. Umělý vánoční stromeček sice nevoní jako pravý, ale není po něm potřeba uklízet, a se správnou výzdobou, tedy řetězy, třásněmi nebo vánoční kolekcí a svíčkami na vánoční stromeček lze dosáhnout patřičného efektu. Vánoční ozdoby a vánoční osvětlení na stromeček vyniknou jak na umělém vánočním stromu, tak na přírodní variantě. A použijete-li historické vánoční ozdoby – skleněné, dřevěné či plastové – získáte naprostý originál.

Vánoční osvětlení nejsou jen světelné řetězy

Vánoční osvětleníI když na většině přírodních i umělých vánočních stromů najdete jako vánoční osvětlení různé řetězy, svíčkám na vánoční stromeček ještě neodzvonilo. Přednost dostávají ty elektrické nebo LED svíčky, klasické svíčky na vánoční stromeček nejsou zcela bezpečné. Nejde jen o nebezpečí požáru nebo ohrožení dětí, ale žár může poškodit i další výzdobu, zvláště vánoční koule a skleněné vánoční ozdoby. A pokud používáte historické vánoční ozdoby, mohla by případná škoda být ještě větší. Světelnou výzdobu využijte nejen na stromek, ale i na dveře, dům, zahradu nebo alespoň na okna.

Nezapomeňte na ozdoby

Vánoční ozdobyNejčastěji užívanými vánočními ozdobami jsou vánoční koule – skleněné, dřevěné nebo plastové. Vánoční skleněné ozdoby působí něžným křehkým dojmem. Děti s vámi budou nadšeně vyrábět vánoční ozdoby z papíru či vánoční ozdoby z korálků. I ti nejmenší zvládnou vánoční ozdoby z těstovin nebo vánoční ozdoby z keramiky. Nejen na vánočním stromku najdeme historické vánoční ozdoby zděděné po rodičích, radost udělají i originální vánoční ozdoby z patchworku a vánoční ozdoby z látky. Pozornost hostů jistě přitáhnou vánoční ozdoby z filcu nebo vlastnoručně dozdobené skleněné vánoční ozdoby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *