Vánoční filmy přispívají k dobré náladě


FilmyMálokdo si již dovede představit vánoce bez tradičních vánočních filmů nebo filmů s vánoční tématikou. Jejich typickým znakem je to, že od nich neočekáváme nic nového, žádné drama a akci, naopak se těšíme z jistoty, že jsou každý rok stejné. Chceme se pobavit, potěšit a očekáváme, že přispějí k naší spokojenosti a slavnostní atmosféře. Každý rok očekáváme také nové filmové pohádky a těšíme se na tradiční Tři oříšky pro Popelku či Mrazíka. Oblíbené jsou i filmy s vánoční tématikou, romantické jako Láska nebeská či komediální Sám doma nebo Vánoční kameňák.

Bez pohádek si vánoce neumíme představit

FilmK nejoblíbenějším pohádkám patří ty české – od starších jako Pyšná princezna, Byl jednou jeden král, Hrátky s čertem až k Třem oříškům pro Popelku nebo novějším S čerty nejsou žerty, Peklo s princeznou, Anděl páně a dalším. Již mnoho let je klasickou pohádkou Štědrého večera filmová pohádka Tři oříšky pro Popelku, nádherné české zpracování pohádkového tématu o dívce, která díky tajemství tří oříšků našla svého vysněného prince. Dívka žije se zlou macechou a nevlastní sestrou, které ji považují za služku. Díky šatům z oříšků se Popelka s princem seznámí ještě před plesem, kterého se pak zúčastní skrytá za závojem. Na útěku z plesu ztratí střevíček. Podle něj ji pak princ pozná a jako nevěstu odveze ji na svůj zámek. K novějším originálním pohádkám patří Anděl páně, příběh nešikovného anděla, který má své provinění odčinit napravením jednoho hříšníka.

Vánoční komedie pro děti i dospělé

Vánoční filmyI o vánocích se chceme bavit, proto v televizním programu najdeme komedie nebo veselé pohádky, na které se rádi podívají jak dospělí, tak děti. K takovým filmům patří třeba Mrazík, ruská pohádka s nezapomenutelnou Nastěnkou, Ivánkem, Marfušou, ježibabou a samozřejmě dobráckým dědou Mrazíkem. Pobaví i americká komedie Sám doma, kdy chlapec z velké rodiny, zapomenutý na vánoce doma, vtipně ochrání dům před zloději a ukáže rodičům i dětem své schopnosti.

 

Filmy s vánoční tématikou veselé či romantické

O vánocích rádi sledujeme i takové filmy, v nichž jsou vánoce součástí zápletky. Romanticky laděný divák ocení film Láska nebeská, odehrávající se v současnosti v Londýně právě v předvánočním čase. Láska zde působí chaos, příběhy jednotlivých osob jsou romantické, vtipné i smutné a rozuzlení příběhů přinese Štědrý večer. Český humor přináší Vánoční kameňák, bláznivá komedie, jejímž hlavním hrdinou je starosta Pepan, bývalý velitel policie z předcházejících Kameňáků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *