Sám doma

Sám doma je název úspěšného amerického filmu, který se odehrává právě o Vánocích. Jedná se o rodinnou komedii z roku 1990 s Macaulay Culkinem v hlavní roli. Film režíroval Chris Columbus a John Williams, autor písně z tohoto filmu, byl nominován na Oscara. Hlavním hrdinou je malý chlapec Kevin, který pochází z početné dobře situované rodiny. Rodiče naplánují pro celou rodinu i příbuzné vánoční výlet do Paříže. Kevin se večer před odjezdem pohádá s příbuznými a sourozenci a je poslán spát na půdu, kde má o sobě přemýšlet. Přeje si, aby jeho rodina zmizela, a přání se mu splní – kvůli výpadku elektřiny rodina zaspí a Kevina zapomenou doma. Kevin tak musí sám uchránit dům před dvojicí zlodějů, kteří čekají na odjezd rodiny, aby dům vykradli. Díky důmyslným pastem a starému sousedovi se mu to podaří a sejde se s matkou a později i zbytkem rodiny. Komedie má pokračování s názvem Sám doma 2: Ztracen v New Yorku.


Vánoční stromek

Vánoce samozřejmě nejsou jen idylické období plné očekávání, ale i čas, kdy si všichni obchodníci brousí zuby na obsah vaší peněženky a vašeho konta a neváhají vám to při každé příležitosti připomínat. Logicky to mnoha lidem začne lézt dříve či později na nervy a neustálý poslech vánočních koled v obchodech zvládnou bez újmy na duševním zdraví jen ti nejotrlejší.Následující báseň berte prosím s nadsázkou 🙂

Film

Málokdo si již dovede představit vánoce bez tradičních vánočních filmů nebo filmů s vánoční tématikou. Jejich typickým znakem je to, že od nich neočekáváme nic nového, žádné drama a akci, naopak se těšíme z jistoty, že jsou každý rok stejné. Chceme se pobavit, potěšit a očekáváme, že přispějí k naší spokojenosti a slavnostní atmosféře.