Cedulky a jmenovky na vánoční dárky k vytisknutí zdarma


Cedulky a jmenovky na vánoční dárky k vytisknutí zdarma

Přinášíme další vánoční cedulky a jmenovky na dárky určené ke stažení a vytisknutí na běžný nebo samolepicí papír. Vytištěné popisky lze nalepit na zabalený vánoční dárek, případně jej můžete připevnit jiným způsobem – sponkou, provázkem či stužkou.

 

Samolepky, nálepky, rámečky, popisky na dárek k vytištění

Níže naleznete rámeček s vánočním motivem sněhuláka a sněhových vloček po okrajích. Tento obrázek můžete vytisknout na běžné barevné inkoustové či laserové tiskárně. Můžete použít obyčejný kancelářský papír, ale důrazně doporučujeme použít papír s vyšší gramáží nebo fotopapír pro větší efekt a životnost. Ještě lepší volbou může být použití samolepicího papíru.

Cedulku můžete rovnou tisknout tak, jak ji zde uvádíme, nebo ji můžete zeditovat v kterémkoliv grafickém bitmapovém editoru. Doporučujeme především doplnit text se jménem a věnováním napsaný pěkným fontem. Změnit můžete i velikost (měřítko) etiket, případně vložit více rámečků do jednoho obrázku a tím snížit spotřebu papíru. Jestliže píšete krasopisně nebo ještě nevíte, pro koho bude cedulka určená, můžete popisek vytisknout rovnou a text poté doplnit ručně tužkou, perem, fixou, zvýrazňovačem atd.

 

Cedulka a jmenovka na vánoční dárek k vytisknutí zdarma
Klikněte na obrázek, otevře se vám v novém okně prohlížeče

 

Jmenovky, cedulky pro hromadný tisk

Pokud potřebujete více jmenovek na vánoční dárky, využijte aršík s 25 štítky. Ten je přizpůsoben k tisku na papír formátu A4 s rozlišením 300 DPI. Před vlastním tiskem opět doporučujeme jmenovky upravit v grafickém editoru, jako je Windows Paintbrush (Malování), v Adobe Photoshop atd. Vytisknutý arch s cedulkami rozstříhejte za pomoci nůžek či řezačky na papíru. Jednotlivé samolepky můžete přímo přilepit na balicí papír (u nálepek je to jednoduché, u klasického papíru budete potřebovat běžné lepidlo na papír, například Herkules). Jinou variantou je vytvoření dírky pomocí děrovačky a připevnění cedulky stužkou, drátkem, provázkem apod.

 

Cedulky a jmenovky na vánoční dárky k vytisknutí zdarma
Klikněte na obrázek, otevře se vám v novém okně prohlížeče

Závěr a tipy pro tisk štítků

Tisk cedulek není rozhodně složitý, přesto je dobré postupovat pomalu a pečlivě. Zbrklé tisknutí vám může znehodnotit vytištěný papír a zbytečně si vyplýtváte drahý inkoust v cartridge.

Doporučujeme:

  • Aršíky s etiketami jsou vhodné k tisku na papír formátu A4 v rozlišení 300 DPI.
  • Před tiskem využijte volby náhled k tisku. Ověřte si, zda jsou všechny cedulky na jedné stránce a nenacházejí se na dalších stránkách.
  • Zkontrolujte velikosti okrajů, odstraňte zbytečné texty (automaticky přidaný název souboru, datum apod.), které se mohou objevit v záhlaví a zápatí stránky. Velké okraje a texty mohou zmenšit vlastní obrázek.
  • Zvolte barevný tisk ve vyšší nebo nejvyšší kvalitě.
  • Klasický kancelářský papír příliš nedoporučujeme, i když i ten v nouzi stačí. Silnější papír s vyšší gramáží („čtvrtka“, fotopapír) je rozhodně lepší volbou.
  • Pro některé účely jsou nejvhodnější speciální samolepicí papíry. Doporučujeme samolepicí bílé papíry značky SIGMA. Tyto papíry formátu A4 se vyrábějí v několika verzích s různým počtem etiket. Zručnější z vás si mohou obrázky upravit tak, aby byl tisk proveden přesně do malých nálepek. Není pak nutné nic stříhat, je možné rovnou lepit samolepky na dárky, což ušetří čas.
  • Pro oddělení jednotlivých jmenovek z archu použijte řezačku papíru, případně nůžky.
  • Nechcete-li jmenovky lepit, udělejte do nich dírky pomocí děrovačky. Poté je provázkem, drátkem nebo stužkou připevněte k dárku nebo k dárkové tašce.
  • Zvažte také výhody dárkových tašek. Jejich pořizovací cena je sice vyšší než cena balicího papíru, ale jsou mnohem praktičtější. Lze je použít opakovaně, což šetří životní prostředí. Dárky v nich uložené vypadají rozhodně lépe než nepodařeně zabalené do papíru. Každý není dostatečně zručný.  Je to také mnohem úspornější z hlediska času než trávit hodiny s nůžkami a lepidlem a bez jakéhokoliv nepořádku. Nemluvě o tom, že některé dárky mají tvar, který se opravdu špatně balí (například kosmetika) a ne vždy máme po ruce dostatek vhodných krabic a krabiček.

 

Autor grafiky: AnnaliseArt

Zdroj: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *