Sněhová vločka

Sněhová vločka je jedním ze symbolů zimy a Vánoc. Odborně se nazývá ledový dendrit. Místem vzniku vloček je atmosféra, tam se formuje i jejich podoba, která vždy připomíná šestiúhelník. Složením se jedná o vodu v pevném skupenství, která bývá vytvarována jako ledové krystaly se šesti přibližně podobnými rameny. Každá vločka je originálem, krystaly připomínají květy nebo krajkové útvary. Na tvaru sněhových vloček se výrazně podílí teplota, která určuje výslednou podobu. Vločky se chovají různým způsobem i při pádu – některé se během dopadu na zem vznášejí více, některé méně, jiné tzv. kloužou vzduchem. Vzhled sněhové vločky láká umělce, kteří tento motiv často ztvárňují umělecky v pohádkách, básních, písních i na obrazech. Vločky jsou inspirací i pro vánoční ozdoby a výzdobu a jsou nedílnou součástí atmosféry Vánoc.


Vánoční omalovánka k vytisknutí

Nemohou se vaše děti dočkat štědrého večera? Potřebujete připravit štědrovečerní večeři a nemáte klid? Zkuste děti zabavit omalovánkami k vytištění. Vyberte si některý z vánočních motivů, vytiskněte jej na papír a nechte je děti vybarvovat.

Vánoční tapeta na plochu PC

Vánoční dekorace nemusí mít vždy fyzickou podobu ve formě ozdob, svíček, věnců apod. V době počítačů a chytrých telefonů lze mít i virtuální vánoční výzdobu. Ostatně do monitoru počítače nebo telefonu se často díváme mnohem častěji než na ozdobený vánoční stromeček kdesi v rohu obývacího pokoje. V tomto článku přinášíme několik desítek vánočních tapet na plochu počítače nebo mobilu.