Tipy na vánoční dárky pro nadšené cestovatele, dobrodruhy, turisty


Když je pro někoho největší životní vášní cestování, je docela těžké pro něj vybírat dárek. Leckde totiž byl a leccos si odtamtud přivezl. A pokud takovému cestovali nechceme pořizovat zrovna zájezd za polární kruh, musíme si pořádně lámat hlavu s tím, co by mu mohlo udělat radost a co by ještě tak mohl na svých cestách potřebovat. Pár tipů se však najde vždycky, a tak jsme je pro vás sepsali.

Poukaz do obchodu se sportovním vybavením

Obzvlášť cestovatelé, kteří se na svých výletech nevyhýbají horám, lesům a složitému terénu, nemají nikdy dost vybavení. Dobře padnoucí pevné boty, nepromokavé oblečení, batoh nebo krosna, pláštěnka, pokrývka hlavy, rukavice, brýle, horolezecké anebo třeba potápěčské vybavení. Máloco z toho by si člověk troufl pro někoho jiného vybírat sám, obzvlášť pokud se jedná o dárek pro někoho, kdo je v cestování profík. Naštěstí však existují dárkové poukazy. Cestovatel si ve vybraném obchodě vybere přesně to, co zrovna potřebuje, a ubudou nepříjemnosti s vracením nepadnoucího oblečení nebo malých bot.

Cestovní lékárnička.
Cestovní lékárnička. Autor: (c) Lukáš Rytíř

Cestovní lékárnička nesmí v batohu chybět

Je vážně dobré ji mít. A pokud si ji váš blízký cestovatel zatím nepořídil a myslí si, že si vystačí s náplastmi, rozhodně stojí za to vybrat mu malou a skladnou lékárničku jako dárek. Cestovní lékárnička se dá buď pořídit podobně jako ta do auta už sestavená a připravená, nebo si můžete dát tu práci a vybrat lékárničku i její obsah sami.

Zahraniční speciality a lahůdky

Pro milovníka zahraniční kuchyně se jako dárek přímo nabízejí zahraniční delikatesy. Specializované obchody se mohou pochlubit poměrně širokou nabídkou produktů dovážených ze všech zemí světa a velmi často nabízejí i připravené gurmánské balíčky. Takové zahraniční delikatesy mohou cestovali připomenout vůni dálek, i když je zrovna doma.

Nožů je na trhu velké množství druhů.
Nožů je na trhu velké množství druhů. Autor: (c) Lukáš Rytíř

Nezbytné vybavení: nůž, spacák, vařič

Multifunkční nůž, baterka, píšťalka, pláštěnka, vařič nebo spacák. Pokud je nadšeným cestovatelem někdo z našich blízkých, většinou se nám podaří v průběhu roku zaslechnout, co se mu rozbilo nebo po jakém nejnovějším vybavením touží. Anebo se zkrátka stačí zeptat. Seznam toho, co člověk na cestách potřebuje, obzvlášť když cestuje na vlastní pěst, je takřka nekonečný. A abychom nezapomněli – placatka s něčím ostřejším je na cestách potřeba vlastně vždycky.

Cestovní plynový vařič
Cestovní plynový vařič. Autor: (c) Lukáš Rytíř

Letenka nebo jízdenka

Nemusíme hned jako dárek platit celou měsíční dobrodružnou dovolenou. Stačí zaplatit jen její část, a tou může být třeba letenka nebo jízdenka na vlak. Pokud už náš blízký cestovatel dlouho mluví o nějaké destinaci, můžeme ho o Vánocích trochu popostrčit, aby se tam konečně vydal.

Časopisy s tématikou cestování.
Časopisy s tématikou cestování.

Předplatné cestovatelských časopisů

Tipy na výlety; triky, jak vyřešit složité cestovatelské situace; rozhovory s inspirativními osobnostmi; historické exkurzy; soutěže o zajímavé ceny. To a ještě mnohem více nabízejí časopisy věnované cestování a poznávání nových krajin. Kromě periodik vydávaných u nás existují samozřejmě i zahraniční časopisy s dlouhou tradicí. Pokud milovník dalekých cest, kterého chcete obdarovat, vládne cizím jazykem, bude předplatné některého z nich skvělým dárkem, který jistě přinese spoustu inspirace.

Cestovatelský deník v outdoorové úpravě.
Cestovatelský deník v outdoorové úpravě. Autor: (c) Lukáš Rytíř

Cestovatelský deník

Pokud sháníme pro cestovatele jen nějakou malou pozornost, je hezkým dárkem cestovatelský deník. Dají se sehnat ve spoustě designech a také s různým zaměřením – ať už jde o cestování po vlastech českých, po celém světě, sbírání turistických známek nebo zaznamenávání cestování různými dopravními prostředky. Stačí si jen vybrat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *