Tipy na vánoční dárky pro ženy, dívky, partnerky. Wellness, masáže, kosmetika, manikúra, vitamíny


Jedním z nejlepších dárků, jaký můžeme pro naši maminku, kamarádku, sestru nebo třeba partnerku vymyslet je nějaký druh péče o tělo. V dnešním světě máme stále méně času, a tak si chvilku pro sebe často uděláme jen tehdy, pokud nám hoří termín nějakého voucheru nebo pokud jsme dostali poukaz jako dárek a nechceme urazit šlechetného dárce. Jak si ale potom takovou hodinku na masáži nebo u kosmetičky užíváme! Sami od sebe bychom si to možná nedopřáli. A právě proto je takový poukaz na chvíli blaha a relaxu skvělým dárkem.

Poukaz na masáž lávovými kameny může být pěkným dárkem pro ženy
Poukaz na masáž lávovými kameny může být pěkným dárkem pro ženy. Autor: Social Butterfly. zdroj: Pixabay

1) Masáž lávovými kameny,  čokoládová, medová nebo pivní

Kromě toho, že jsou masáže příjemné, mají i své zdravotní benefity, obzvlášť pro lidi se sedavým stylem života. Prospějí ale i těm, kteří naopak pracují fyzicky a hodně své svaly a záda namáhají. Jako dárek se hodí nějaká speciální masáž,  například lávovými kameny, medová, čokoládová, pivní nebo pro zamilované třeba párová. Pokud ale chceme mamince dopřát pravidelnou péči o záda, můžeme ji podarovat i poukazem na několik běžných relaxačních masáží, které si bude moci vybírat postupně a pečovat tak o sebe dlouhodobě.

Wellness - ilustrační foto.
Wellness – ilustrační foto. Autor: Nico H. zdroj: Pixabay

2) Wellness pobyty pro dva

Každý potřebujeme někdy vypadnout z obvyklého stereotypu a odpočinout si. Pokud takovou možnost máme, proč si volno neužít v nějakém příjemném wellnessu? Pobyt v takovém hotelu se hodí pro maminky nebo tam můžeme odjet spolu s partnerem či kamarádkou a obdarovat tak nejen je, ale i sebe. A to je dost lákavá představa, co říkáte?

Manikúra v kosmetickém salonu
Manikúra v kosmetickém salonu. Autor: StockSnap. zdroj: Pixabay

3) Kosmetika a manikúra pro dívky

Ženy, které kosmetiku a nehtařské studio navštěvují pravidelně, jistě ocení, že si jednou mohou tuto péči dopřát díky dárku a ne ji financovat z vlastní kapsy. Ty ostatní, které nemají s podobnými vymoženostmi tolik zkušeností, si užijí nový zážitek. Kosmetika i manikúra může být také vhodná jako dárek pro někoho, koho v příštím roce čeká nějaká velká akce – třeba svatba, maturitní ples nebo velkolepé narozeniny. Obdarovaná si tak bude moci dárek vyzvednout těsně před událostí a dát si upravit nehty nebo vytvořit líčení, díky kterému si bude ve svůj velký den připadat naprosto dokonalá.

Kapsle s rybím tukem jsou oblíbeným vánočním dárkem pro seniory
Kapsle s rybím tukem jsou oblíbeným vánočním dárkem pro seniory. Autor: Steve Buissinne. zdroj: Pixabay

4) Vitamíny a doplňky stravy pro ženy 40+, 50+, 60+

Především pro starší maminky můžeme jako dárek pořídit nějaké kvalitní vitamíny nebo doplňky stravy. Může jít třeba o mix vitamínů, který podporuje imunitu; přípravky pro zesílení vlasů a nehtů, doplňky pro lepší fungování paměti nebo klasické kloubní preparáty. Těchto produktů je na trhu široká nabídka, proto je lepší se při výběru poradit v lékárně nebo alespoň dát na zkušenosti známých.

Poukaz do solné jeskyně může být pěkným vánočním dárkem
Poukaz do solné jeskyně může být pěkným vánočním dárkem. Autor: Lauren Bartfai. zdroj: Pixabay

5) Relax v solné jeskyni

Příznivý vliv solných jeskyní na zdravotní stav je už nějaký čas prokázaný a lékaři jej často doporučují při dýchacích obtížích nebo kožních problémech. Působí ale velmi dobře proti stresu a na problémy neurologického charakteru. Právě proto je solná jeskyně skvělým místem k relaxaci a odpočinku. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo by se měl občas zastavit a zrelaxovat, je poukaz na návštěvu solné jeskyně skvělým nápadem na dárek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *