Tipy na vánoční dárky pro tatínky


Každý rok před Vánoci ta otázka padne: a co dáme tátovi? Nechceme, aby to skončilo u obligátních ponožek, a tak si lámeme hlavu, co to jde. Ponožky sice nejsou špatný dárek a máme podezření, že je tatínci tak trochu očekávají, přesto by to chtělo i něco trošku lepšího. Přinášíme pár tipů, na jaké oblasti se při vybírání dárku můžete zaměřit.

Permanentka na hokej potěší nejednoho tatínka
Permanentka na hokej potěší nejednoho tatínka. Autor: Walkerssk. zdroj: Pixabay

Permice na fotbal nebo na hokej

Pokud se tatínek nadchnul pro fotbal, hokej či jakýkoli jiný sport (třeba populární biatlon) není nic jednoduššího, než mu udělat radost vstupenkou na zápas či závod. Pokud je navíc fanouškem nějakého konkrétního klubu, velký dárek se přímo nabízí: permanentka na všechny zápasy daného týmu. Je to skvělý dárek a rozhodně přinese spoustu radosti – tedy pokud nebude mít oblíbený mančaft zrovna špatnou sezónu, ale to už musíme nechat štěstí.

Lyžařská výbava bude ideálním dárkem pro tatínka, který miluje zimní sporty
Lyžařská výbava bude ideálním dárkem pro tatínka, který miluje zimní sporty. Autor: tookapic. zdroj: Pixabay

Sportovní vybavení

Ke sportu se váže i další doporučení – pokud váš tatínek patří k těm aktivním, jistě ho potěší nějaké sportovní vybavení. Ať už jsou to nové lyže, helma na kolo, sportovní oblečení nebo třeba permanentka do fitka. Kdo se nějakému sportu pravidelně věnuje, ví, že jsou k němu často potřeba nové a nové vymoženosti – a to je příležitost k parádnímu dárku.

Když už jsme zmínili permici do fitka – řada mužů ráda navštěvuje i saunu nebo páru. Pokud k nim patří i váš tatínek, máte vyhráno! Předplatné třeba na deset vstupů bude milou pozorností, kterou bude tatínek pravidelně využívat. A rozhodně to Ježíška vyjde levněji než třeba horské kolo, lyžařský výlet do Alp nebo golfové vybavení.

Repliky dobových uniforem mohou být ideálním dárkem pro zapálené fandy historie
Repliky dobových uniforem mohou být ideálním dárkem pro zapálené fandy historie. Autor: Alexander Lesnitsky. zdroj: Pixabay

Pro milovníky vojenství a historie

Možností, jak zaujmout fanoušky zbraní, dějin válčení a armádní techniky je nepřeberně. Nejschůdnější cestou se zdá pořízení nějaké odborné publikace věnované problematice, o kterou se obdarovaný nejvíc zajímá – operace 1. či 2. světové války, moderní zbraňové systémy, dějiny domácího protinacistického odboje, napoleonské války atd.

Stále častěji se setkáváme s rekonstrukcemi slavných bitev nebo třeba s moderně pojatými a interaktivními expozicemi v muzeích – vstupenka na takovou akci může být pro milovníka historie skutečným zážitkem. Každý rok se také odehraje několik akcí, na kterých se prezentuje moderní armádní technika – a i dospělí muži tam bývají nadšení jako malí kluci.

Pro opravdu zapálené fandy historie tu potom existují různé repliky zbraní či dobových uniforem. Zvláštní kapitolu potom tvoří sběratelské kousky, které mají kromě historické hodnoty i tu finanční. V případě pořizování tohoto dárku však doporučujeme poradit se odborníkem a dobře rozmýšlet, neboť finanční vklad bude nemalý a rozhodně by nebylo příjemné naletět podvodníkům, kteří tvrdí, že mají doma Gabčíkův stengun a rádi ho prodají.

Nová sluchátka tatínka jistě potěší
Nová sluchátka tatínka jistě potěší. Autor: HOerwin56. zdroj: Pixabay

Moderní technika vládne světem

Všichni občas potřebujeme nový mobil nebo sluchátka – a určitě nás potěší, pokud je dostaneme darem a nemusíme si je kupovat sami. Moderní doba však nabízí spoustu dalších věcí, kterými můžeme naše táty podarovat. Tak třeba: chytré hodinky, reproduktory, nová myš či klávesnice, handsfree do auta nebo třeba palubní kamera, čtečka anebo předplatné některé ze streamovacích služeb.

Rybářské potřeby jsou ideálním dárkem pro tatínka rybáře
Rybářské potřeby jsou ideálním dárkem pro tatínka rybáře. Autor: TheDigitalWay. zdroj: Pixabay

Nejjednodušší je řídit se podle zálib

Pokud se táta aktivně věnuje nějakému koníčku, je obvykle vybírání dárků o něco snazší. O sportech už jsme mluvili, ale existuje přece spousta druhů hobby. Nadšený kuchař ocení sadu kvalitních nožů, novou knihu receptů nebo zahradní gril. Pro kutily je neustále co kupovat – nářadí není nikdy dost. Včelař potřebuje nové úly, rámky a bezpochyby ho potěší i sklenice na med s originálním designem. Pro rybáře se hodí návnady, pruty a taky rybářský lístek, aby tatínek nemusel prchat před porybným.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *