Vizitky, štítky a popisky na vánoční dárky k vytištění


Vizitka, štítek a popisek na vánoční dárek k vytištění

Přinášíme další grafické vánoční vizitky, cedulky, štítky, resp. popisky na vánoční dárky určené ke stažení a vytištění na samolepicí nebo obyčejný papír. Vytištěné štítky lze nalepit přímo na balící papír, ve kterém máte zabalen dárek, případně jej můžete připevnit jiným způsobem – provázkem, sponkou či stužkou.

Vizitka, štítek a popisek na dárek k vytisknutí

Níže naleznete rámeček s vánočním stromečkem a vánočními hvězdami po okrajích. Tuto visačku můžete vytisknout na klasické běžné barevné inkoustové či laserové tiskárně. Můžete použít obyčejný kancelářský papír, ale důrazně doporučujeme použít papír s vyšší gramáží, fotopapír nebo samolepicí papír pro větší efekt a životnost.

Etiketu můžete rovnou tisknout nebo ji můžete editovat v jakémkoliv bitmapovém editoru. Doporučujeme doplnit text se jménem a věnováním. Použijte některé ozdobné písmo. Změnit můžete i měřítko obrázku, případně vložit více rámečků do jednoho obrázku – ušetříte tím papír. Jestliže píšete krasopisně, můžete cedulku vytisknout rovnou a text poté doplňte ručně.

Vizitky, štítky a popisky na vánoční dárky k vytištění
Klikněte na obrázek, otevře se vám v novém okně prohlížeče

 

Jmenovky, cedulky pro hromadný tisk

Pokud potřebujete více cedulek na vánoční dárky, využijte arch s 25 štítky. Ten je přizpůsoben k vytištění na papír formátu A4 v rozlišení 300 DPI. Před tiskem opět doporučujeme jmenovky editovat v grafických editorech, jako je Windows Malování, v Adobe Photoshop atd. Vytištěný arch se jmenovkami rozstříhejte pomocí nůžek nebo použijte řezačku na papír. Jednotlivé nálepky můžete přímo přilepit na balicí papír (u samolepek je to jednoduché, u klasického papíru budete potřebovat lepidlo na papír, například Herkules). Jinou variantou je vytvoření dírky pomocí děrovačky a připevnění cedulky stužkou, provázkem nebo drátkem.

Vizitky, štítky a popisky na vánoční dárky k vytištění

Rekapitulace a tipy pro tisk štítků

Tisk vizitek není složitý, přesto je dobré postupovat pečlivě. Špatné nastavení tisku vám může znehodnotit vytištěný papír a zbytečně si vyplýtváte barvu v cartridge.

Další doporučení:

  • Aršíky se štítky jsou určené k tisku na papír formátu A4 v rozlišení 300 DPI.
  • Před tiskem využijte volby náhled k tisku. Ověřte si, zda jsou všechny cedulky na jedné stránce a „nepřetékají“ na další stránky.
  • Ověřte velikosti okrajů, odstraňte zbytečné texty (automaticky přidaný název souboru, datum apod.) v záhlaví a zápatí stránky.
  • Zvolte barevný tisk ve vyšší kvalitě.
  • Klasický kancelářský papír nedoporučujeme. Silnější papír s vyšší gramáží („čtvrtka“, fotopapír) je lepší volba.
  • Ještě lepší volbou jsou speciální bílé samolepicí papíry. Doporučujeme samolepicí bílé papíry SIGMA. Tyto papíry formátu A4 se vyrábějí v různých rozměrech a s různým počtem etiket. Zručnější z vás si mohou obrázky upravit tak, aby byl tisk proveden přesně do malých nálepek. Není pak nutné nic stříhat.
  • Pro oddělení jmenovek použijte řezačku papíru, případně nůžky.
  • Pokud nebudete cedulky lepit, udělejte do nich dírky pomocí děrovačky. Poté je provázkem, drátkem nebo stužkou připevněte k dárku.

Autor grafiky: Gerhard G.

Zdroj: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *