Nálepky, samolepky, jmenovky na vánoční dárky ke stažení a k tisku


Nálepky, samolepky, jmenovky na vánoční dárky ke stažení a k tisku

Zveřejňujeme další grafické vánoční jmenovky určené ke stažení a tisku na běžný nebo samolepicí papír. Jedná se o barevné nálepky na dárky, které je vhodné tisknout na barevných inkoustových nebo laserových tiskárnách. Vytisknuté samolepky lze nalepit na vánoční dárky nebo je lze přidělat jiným způsobem – drátkem, stužkou, gumičkou, případně provázkem.

Štítek s rámečkem se zimní krajinou, stromečky, girlandou a ozdobami

Motivem této nálepky na dárky je zimní krajina, stromečky, ozdoby a girlanda. Uprostřed je hodně místa, kam můžete doplnit jméno obdarovaného, případně i doprovodný text. Pokud požadujete pouze jednu vánoční cedulku, zvolte následující obrázek. V případě větší potřeby jmenovek si stáhněte následující obrázek – aršík.

Nálepka, samolepka, jmenovka na vánoční dárky ke stažení a k tisku

Vánoční nálepky a samolepky k vytištění

Tato varianta obsahuje 25 prázdných jmenovek k vytisknutí na papír formátu A4. Máte na výběr dva způsoby vyplnění jmen, a to v závislosti na vaší zručnosti. Pokud máte krasopisné písmo, doplňte jména na vytištěný papír pomocí tužky, pera, propisovačky, fixu apod. Jestliže si spíše rozumíte s klávesnicí a myší než s psacími potřebami, pak obrázek stáhněte a jména doplňte v bitmapovém grafickém editoru. Tuto variantu doporučujeme i v případě, že máte opravdu hodně dárků – tisk vám ušetří čas. Ručně psané oslovení je osobní, počítačové písmo zase efektnější. Je jen na vás, kterou variantu zvolíte.

 

Nálepky, samolepky, jmenovky na vánoční dárky ke stažení a k tisku
Po kliknutí na jmenovky se vám obrázek otevře v novém okně prohlížeče

Popisky na dárky pro všechny blízké

Zamyslete se, zda jste na někoho s vánočním dárkem nezapomněli. Uvedené nálepky můžete dát na dárek komukoliv – malému miminku, mamince, tatínkovi, šéfovi, zaměstnancům, učitelce, učiteli, dětem, kamarádovi, kamarádce apod.

Doporučení pro správný tisk

Vytisknout vánoční cedulky není vůbec nic složitého. Zvládne to i začátečník. Obezřetnost je však na místě, obzvláště v tom případě, že k tisku používáte speciální drahý papír (např. fotopapír, samolepicí papír apod.) nebo má-li vaše tiskárna drahý provoz.

Tipy:

  • Aršíky s nálepkami jsou určené k tisku na papír formátu A4. Rozlišení tisku by mělo být 300 nebo více DPI.
  • Určitě využijte volbu náhled před tiskem. Dejte si pozor, aby byl obrázek celý, nebyl oříznutý, nepřesahoval na jinou stránku a aby byly správně zvolené okraje.
  • Pokud to vaše tiskárna umožňuje, zvolte barevný tisk.
  • Vánoční jmenovky nejvíce vyniknou na kvalitním papíru. Můžete zkusit fotopapír nebo čtvrtku.
  • Dobrou volbou je tisk na samolepicí papír, resp. na papír se samolepicími štítky.
  • Obrázky lze oddělit pomocí řezačky papíru, nůžek nebo nože.
  • Do jmenovky můžete udělat malou dírku děrovačkou a připevnit ji za pomoci stužky nebo provázku k dárku.
  • Samolepku nalepte přímo na balící papír, ve kterém je vánoční dárek zabalen. Použijte buď již zmíněný speciální samolepicí papír, nebo lepidlo.
  • Buďte kreativní.  Jmenovky lze libovolně upravovat. Vyrobte si vlastní verzi. Při použití se neomezujte jen na dárky, ale jmenovky můžete použít např. u vánočního stolu k vytvoření zasedacího pořádku.

Autor obrázku: Steve Watts

Zdroj: Pixabay

Přejeme šťastné a veselé Vánoce a bohatého Ježíška!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *